Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte başlayan hemoroit sorunu doğumdan sonra geçer mi?

12,924
kez izlendi
Puan: 2.71 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte başlayan hemoroit sorunu doğumdan sonra geçer mi?

Hemoroit gerek gebelik sırasında gerek gebelik dışında yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Hem kanamaya ve ağrıya neden oluyor hem de bu bölgenin temiz tutulmasını zorlaştıryor. 
İlk kez gebelik sırasında ortaya çıkan hemoroit, gebelik sonrasında kendiliğinden geçebilir. Geçmemesi durumu da gözlenebilir bu, kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

Genişlemiş venlerin (damarların) kendini ne kadar toparlayacağı kişinin bu bölgeyle ilgili aldığı önlemlere bağlı olarak değişiyor.

Hemoroit ilk olarak doğumdan sonra da ortaya çıkabiliyor. Doğumdan sonra batının boşalmasına bağlı olarak bağırsakların boşaltılmasında güçlük çekildiği için kabızlık olabiliyor.

Hemoroiti önleyici tedavi bol sıvı ve bol lifli gıda tüketmek ve düzeni olarak bağırsakların hareket etmesini sağlamaktır.

Bazı durumlarda bağırsak hareketlerini sağlamak için jinekolog tarafından hafif laksatifler (bağırsak yumuşatıcı) önerilebilir. Laksatiflerin kullanımı mutlaka doktor kontrolünde olmalı, laksatifler çok fazla kullanıldığında doğum eylemini başlatabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat