Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte baş dönmesi hangi sorunların belirtisi olabilir?

8,098
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte baş dönmesi hangi sorunların belirtisi olabilir?

Hamile kadınların geçirdiği hamilelik sürecinde ortaya çıkan baş dönmesinin farklı sebepleri olabilir. Bunlar arasında; tansiyon düşmesi, şeker düşmesi, oturup kalkarken hamile kadınların yaptığı ani hareketler sonucu oksijen miktarının düşmesi gösterilebilir. Bu tip fizyolojik sebeplerin tedavi edilmesine gerek yoktur, olağan durumlar olarak bilinirler.

Hamilelik sürecinde baş dönmesi ile sonuçlanan ciddi sayılabilecek hastalıklar olabilir. Örneğin, kansızlık veya anemi olarak bilinen durumlara, uygun tedavi yöntemleri ve uygun ilaçlarla müdahale edilmesi zorunludur. Demir preparatları kullanılarak doktorlar hamile kadınlar için gerekli tedaviyi başlatabilirler.

Hamilelik sürecinde baş dönmesiyle kendini gösteren bir başka hastalık da şeker düşmesidir. Hamileliğin altıncı ayından itibaren, hamilelik durumu gebe kadınlarda ortaya şeker hastalığına yatkınlık çıkarabilir. Şeker hastalığına yatkınlık sebebiyle, hamile kadınlar aç kaldıklarında şeker aşırı düşer ve hamile kadınlarda baş dönmesine sebep olabilir.

Hamile kadınlarda hamileliğin dışında başka bir hastalıktan kaynaklanan baş dönmelerine tedavi ile cevap verilir. Fakat bunun dışında kalan durumlarda hamile kadınlarda görülen baş dönmesi normal kabul edilir ve herhangi bir tedaviye gerek görülmez. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat