Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte baş ağrısı nasıl tedavi edilir?

37,248
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte baş ağrısı nasıl tedavi edilir?

Hamilelik döneminde ortaya çıkan baş ağrılarını önlemeye çalışmak daha önemlidir. Bunun için anne adayının az yemek yiyerek kan şekerini düzenlemesi gerekir. 

Gebelik döneminde yeterli beslenmenin yanı sıra yeterli dinlenme, hafif egzersiz baş ağrılarının engellenmesinde faydalı olacaktır. Hamilelik döneminde görülen baş ağrılarına erken müdahale etmek önemlidir.

Baş ağrılarının hangi sebepten kaynakladığını tespit edip ona uygun tedavi yöntemi uygulamak önemlidir. Sinüzitten kaynaklanan baş ağrısı varsa alına, yüze, göz çevresine sıcak kompres uygulanabilir. Migren ya da gerginlik tipi baş ağrılarında enseye konulacak soğuk kompres uygulamak faydalı olabilir. 

Ilık duş almak, karanlık bir odada derin nefes alıp vererek vücuda giren oksijen miktarının artırılması ve baş omuz masajı gibi yöntemlerle baş ağrıları geçirilebilir. 

Gebelik döneminde uzun süreli geçmeyen baş ağrılarında doktor kontrolünde içinde parasetamol olan ağrı kesici ilaç kullanılabilir. 

Gebelik döneminde migren ataklarını tetikleyen çikolata, peynir, mayalı yiyecekler gibi içeriğinde koruyucu madde bulunan gıdalardan uzak durulması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat