Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte ateşin tedavisi nasıl yapılır?

2,339
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte ateşin tedavisi nasıl yapılır?

Hamilelikte ateşi düşürmek için parasetamol gurubu ilaçlar güvenle kullanılabilir. Bu ilaçlar plasentadan geçse dahi bebeğe zarar vermezler. Naproksen ya da ibuprofen grubu ilaçlar ise asla kullanılmamalılar. Çünkü bu tarz ilaçlar gebeliğin ilk 3 ayında organ gelişimi tamamlanıyor olacağından bazı doğumsal anomalilere neden olabilir. 

Gebeliğin son 3 ayında bebeğin kardiyovaksüler sistemini olumsuz yönde etkileyeceğinden naproksen ya da ibuprofen grubu ilaçların gebelik döneminde kullanılmaması gerekir. Doktorun gerekli gördüğü durumlarda bazı antiviral ilaçlar kullanılabilir. Burun mukozosundaki ödemi azaltan bazı ilaçlar doktor kontrolünde kullanılabilir. 

İdrar yolu enfeksiyonu, bağırsak enfeksiyonu ve besin zehirlenmesini işaret eden bu belirtiler görüldüğü takdirde doktora başvurulmalıdır. Çünkü bu hastalıklar düşük yapmaya ya da doğum kasılmalarını artıracağından erken doğuma neden olabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat