Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte araba kullanmanın zararı var mı?

2,318
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte araba kullanmanın zararı var mı?

Hamilelik döneminde anne adaylarına özel bir durum yoksa herhangi bir seyahat kısıtlaması yoktur. Erken doğum, yüksek tansiyon gibi ciddi sağlık sorunlarında anne adayının seyahat etmemesi gerekir. Bu durumların dışında gebelerin seyahat ya da araba kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Anne adaylarının araba kullanırken herkes için geçerli kurallar gebelik döneminde de geçerlidir. Emniyet kemeri mutlaka takılmalıdır. 

Gebeliğin son aylarına doğru anne adaylarında dikkat dağınıklığı olabilir. Bu gibi durumlarda anne adaylarının daha dikkatli bir şekilde araba kullanması gerekir.

Gebelik döneminde anne adayları rahat kıyafetlerle araç kullanmaya özen göstermelidir. Anne adayının direksiyon ile arasındaki mesafe çok kısa ise ve bu anne adayına rahatsızlık veriyorsa araba kullanmaya bir süre ara verilmelidir. Arabanızda direksiyon yükseklik ayarı varsa bunu karnınıza değil göğsünüze bakacak şekilde yüksek ayarlamanız daha iyi olacaktır.

Doğum sancılarınız başladığında hastaneye gitmek için asla arabayı kendiniz kullanmayın, o an yanınızda kimse yoksa bile taksi veya başkasının kullandığı bir araba bularak hastaneye gitmeye dikkat etmelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat