Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte alınan kilolar için diyet yapmaya ne zaman başlanmalı?

46,068
kez izlendi
Puan: 4.45 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte alınan kilolar için diyet yapmaya ne zaman başlanmalı?

Doğumu izleyen ilk 6 ayda kesinlikle özel bir zayıflama diyeti yapılmamalı. Tabii bu, annelerin her istediğini yiyebileceği anlamına gelmiyor.

Düzgün bir beslenme biçimiyle ilk 6 ay zayıflama diyeti yapmadan, 6 ayın sonunda eğer anne aldığı kiloları veremediyse bebek ek besinlere geçtiğinde diyetisyen kontrolünde mutlaka bir zayıflama diyetine başlanması gerekiyor.

Bazı anneler şanslı

Biliyorsunuz hamilelikte en fazla 9 ile 12 kilo arasında alınmalı. Bunun üzerinde ve altında kilo alan anneler de var. Bu nedenle bazen 9 kilo alan bir anne ilk 6 ayda tüm fazla kilolarından kurtularak eski ağırlığına geri dönebiliyor.

Böyle durumlarda diyetisyen kontrolünde annenin herhangi bir eksikliği veya bir problemi olup olmadığına dair izlenerek, beslenmesinin düzgün bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.

Kilo vermeye ne zaman başlamalı?

6 aydan sonra ek besinlere geçildiğinde anneler kilo vermeye devam edebilir. Çünkü süt veren anne fazladan bir enerji sarf edecek, yorulacak ve terleyecektir. Bu tıpkı spor yapmak, yürümek gibi enerji tüketimine yardımcı olan bir aktivitedir.

Bu o yüzden kilo vermek 6 ayla sınırlı değil. İlk 6 ayda çok daha hızlı, çünkü çok daha fazla süt veriyoruz. Ama 6 aydan sonra hâlâ kilo verimine yardımcı olması devam ediyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat