Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte alerji tedavisi nasıl yapılır?

5,750
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte alerji tedavisi nasıl yapılır?

Alerjik hastalıkların tedavisinde bir çok ilaç kullanılmaktadır. İmmünoloji ve alerji hekiminin kontrolü altında alerjik hastalık açısından sorunsuz bir hamilelik geçirmek olanaklıdır. 

Alerjik hastalıkların tedavisi için kullanılan ilaçlara ait güvenlik kategorilerine göre doktorun seçtiği ilaçlar verilen dozda ve tam zamanında alınırsa herhangi bir problem yaşamadan hamilelik süreci geçirilebilir.

Cildi etkileyen reaksiyonlarda cilt yüzeyine uygulanan kortikosteroider ve antihistaminik ilaçlar güvenlidir. Yapılan çalışmalar ile kortikosteroiderlerin sistemiklerden daha az yan etkiye sahip olduğu ortaya konulmuştur ve hamilelikte uygun dozlarda kullanabileceği kanısına varılmıştır.

Topikal antihistaminiklerin alerjik deri hastalıklarında kullanımının çok faydalı olduğu bilinmektedir. Dermatoglara göre gebelikte bunun yerine sistematik antihistaminiklerin alerjik deri hastalıklarında kullanım çok faydalı değildir. Allerjik rinit bulguları olan gebelerde özellikle antihistaminik kullanımı daha uygundur.

Alerjik rinit bulguları olan gebelerde özellikle antihistaminikler, kortikosteroider kullanımı tercih edilir. Özellikle burun içine uygulan bu tip ilaçlar güvenli olarak kullanılabilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat