Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte alerji neden olur?

4,751
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte alerji neden olur?

Genel olarak bağışıklık sistemi gebelikte baskılanmıştır. Bunun nedeni bebeğin babadan gelen hücrelerinin anne tarafından yabancı bir cisim olarak algılanmaması ve bebeğe karşı immun bir savunma mekanizmasının önlenmesi içindir. Yine de alerjik reaksiyonların gebelikte azalma beklentisi her zaman geçerli değildir. Önceden var olan alerjik durumlar gebelik döneminde hafifleyebildiği gibi bazen ağırlaşma gözlenebilmekte veya hiç olmayan alerjik durumlar ilk kez gebelik döneminde ortaya çıkabilmektedir.

Gebelikte de belirtilen alerjiye sebep olan etken ile karşılaşma sonrası ortaya çıkar. Kişilerin birçok şeye karşı alerjisi olabilir. Bu alerji etkenleri solunum yoluyla alınabilir, gıdalar yoluyla veya cilde temas yoluyla alınabilir. Bu yollardan herhangi biri ile alınan ev akarları yani mitelar, bahar aylarında gözlenen polenler; kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanların tüyleri veya genellikle alerjik olabildikleri bilinen gıdalar; çikolata, çilek, yumurta yenmesi ile alerji olayını tetikleyebilir. Cilde temas eden deterjanlar, çeşitli metal takılar veya kullanılan bazı ilaçlar da alerji reaksiyondan sorumlu olabilirler. Aslında bu sayılanlar alerjilerin sık görüldüğü maddeler olmakla birlikte yeryüzündeki her şeye karşı allerji gelişebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat