Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik döneminde pilates yapmanın anne adayına faydaları nelerdir?

31,795
kez izlendi
Puan: 4.02 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik döneminde pilates yapmanın anne adayına faydaları nelerdir?

Hamilelik döneminde yapılan pilates sayesinde vücutta endorfin hormonu olarak bilinen mutluluk hormonu daha fazla salgılanır ve bu sayede insan vücudunda oluşabilecek psikolojik baskılar ile bunalım hali minimum düzeye indirilir. Endorfin hormonunun artışına bağlı olarak anne adayları kendilerine daha çok güvenerek, daha güçlü bir karakterle doğuma girerler ve bu durum doğum sonrası psikolojilerine direkt etki eder.

Hamilelik döneminin ilk aylarından itibaren yapılan pilatesin ya da düzenli egzersizlerin anne adayının gebelik sürecini hem psikolojik hem de fiziksel olarak huzurlu ve mutlu geçirmesine yardımcı olur. 

Gebelikte denge problemlerine pilates ile çözüm

Hamile pilatesi uygulayan gebelerin denge konusunda daha başarılı olduğu görülmektedir. Özellikle normal doğum yapacak bayanlar için vücut dengelerini düzenli şekilde kontrol altında tutabilmek çok önemlidir. Düzenli şekilde pilates yapan anne adayları, doğum anında bebeği itme sürecinde ve doğum sırasında nefes kontrolü yaparken, diğer kadınlara oranla daha profesyonel şekilde davranırlar

Hamilelik boyunca pilates yapan anne adayının vücut kontrolü artar. Hamilelik döneminde ağırlık merkezi değiştiği için vücudun yer çekimine karşı direnç göstermesi gerekir ve bu durum da vücut ağrılarına neden olmaktadır. 

Hamilelik dönemindeki ağrıları azaltmak için pilates

Anne adayında fiziksel ağrılar olmaması için pilates yapmak önemlidir. Aynı şeklide düzenli pilates yapan anne adayları nefeslerini daha rahat kontrol etmektedir. Anne adayı pilates sayesinde ayak üzerinde daha rahat dengede durmayı öğrenmektedir. Anne adayının kendini fark ederek güven duyması hamilelik sürecinde önemli bir adımdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat