Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik döneminde ne tür vajinal akıntılar görülebilir?

386,060
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik döneminde ne tür vajinal akıntılar görülebilir?

Hamilelik döneminde bir kadın akıntım var diyorsa bunun incelenmesi lazım. En sık görülen akıntı fizyolojik akıntı, şeffaf veya beyaz renkli ve sürekli olarak olan ve hiçbir şikayete neden olan bir akıntıysa doktor tarafından genelde fizyolojik akıntı tanısı konuluyor.

İkinci sık görülen akıntı anormal akıntı olarak kabul edilen mantar enfeksiyonu. Peynir kesiği tarzında veya beyaz bir akıntı ve beraberinde kaşıntı ise zaten dört dörtlük bir mantar enfeksiyonudur. Hamilelikte de en sık görülen enfeksiyon türü budur.

Hamileliğin 20. haftasına dikkat

3. bir akıntı nedeni, amniyon sıvısı gelmesi olabilir. Bu akıntı mantar enfeksiyonuna karışabilir. O yüzden akıntısı olan hamile bir kadın özellikle 20. haftadan sonra su gibi bir akıntıdan bahsediyorsa, amnion sıvısı mı geliyor diye mutlaka kontrol edilmesi lazım.

Bakteriyel enfeksiyonlar da söz konusu olabilir. Onlar daha çok cinsel yolla bulaşan şeyler olduğu için erkek bu konuda dikkatli olduğu sürece bakteriyel enfeksiyonlar çok ciddi anlamda görülmez. Ama görülürse de erken doğuma neden olabileceği gibi normal doğumda bebeğe bulaşarak bebekte ciddi sorunlara neden olabilir.

Mantar enfeksiyonları masum

Hamilelikte yaşanan mantar enfeksiyonları bebeğe bulaşsa bile hiçbir şey yapmaz. Yani mantar enfeksiyonu olan bir kadın hamileyse korkmamalı bebeğine bir şey olacak diye. Ama bakteriyel enfeksiyonlar mutlaka tedavi edilmeli.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat