Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik boyunca kaçınmamız gereken pilates hareketleri nelerdir?

52,559
kez izlendi
Puan: 4.20 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik boyunca kaçınmamız gereken pilates hareketleri nelerdir?

Hamilelik döneminizde vücut dengelerindeki değişimi göz önünde bulundurarak, sağlıklı şekilde egzersiz yapmak ve vücut dengenizi sağlamak çok önemlidir. Tabii ki bu düşük riskiniz veya herhangi bir sağlık probleminiz yoksa geçerlidir. Bunun dışındaki riskli durumlarda doktorunuzun önereceği egzersizleri uygulamakta fayda var. Sağlıklı gebelik süreçlerinde ise, kolay bir hamilelik ve doğum için düzenli olarak egzersiz yapmakta fayda var.

Gebelik döneminde kaçınılması gereken pilates hareketleri

Normal şartlar altında pilates yaparken dikkat edilecek hareketler hamilelik döneminde de geçerlidir. Hamilelik süresi boyunca yüzükoyun yapılan pilates hareketlerini yapamazsınız. Bu hareketler yerine geliştirilen alternatif hareketleri yapabilirsiniz. 

Her hamile kadının pilates sırasında yapabileceği hareketler farklıdır. Her vücudun hamileliği karşılama direnci de farklıdır. Bu tarz durumlarda eğitmen ilave malzemelerle aynı harekete denk gelecek farklı hareketler yaptırabilmelidir. 

Hamilelik süresince annede adayı çok fazla kuvvet gerektiren hareketleri yapamaz. Gebelerin ters duruşlardan, kalkış ya da karnı çok fazla gerecek hareketlerden kaçınması gerekir. Bu hareketleri yapan anne adaylarına bel kısmından yastık ile destek vermekte fayda vardır. Bilinçli ve gebelik döneminde egzersiz ile ilgili deneyimli bir eğitmen ile yapılacak pilates hareketlerinin anne adayına zararı olmaz. Ancak unutulmamalıdır ki, hamilelikte pilates gibi egzersizler kesinlikle uzman kişilerin eşliğinde, kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat