Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin ilk 3 ayında ultrason ile hangi sorunlar tespit edilebilir?

198,515
kez izlendi
Puan: 4.53 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin ilk 3 ayında ultrason ile hangi sorunlar tespit edilebilir?

Hamileliğin 3. ayında bebek oluşum aşamalarını tamamladığından dolayı yapılan ultrasonla kafa, vücut, kollar gibi bebeğin tüm vücudu net bir şekilde görülmektedir. Bebeğin vücudunda ortaya çıkabilecek olan bozukluklar 3. ayda yapılan ultrason ile çok rahat tespit edilmektedir. 

Kafa içindeki oluşumlardan bazıları ile bazı damarsal anomaliler 3. ayın sonunda ultrason ile belirlenmektedir. Aynı şekilde böbrek ya da mesane ile ilgili sorunlar da 3. ayın sonunda yapılan ultrason ile belirlenebilmektedir. 

Özellikle kafa için oluşumlar ya da kafa kemiğinin oluşmaması, kafa kemiğinin oluşup içerisinin tamamen su ile dolu olması ya da kafa kemiğinin oluşmayıp beynin dışarıda olması gibi durumların olduğu zamanlarda müdahale edilerek düşük yaptırılması gerekir. 

Karın içerisinde oluşacak anomalilerin doktor tarafından takip edilmesi gerekir. Çünkü bazı sorunlar geçicidir. Örneğin idrar torbasının genişlemesi gibi durumlar geçicidir ve takip ederek bu sorunun düzeldiğini görebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat