Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin hangi döneminde uçak yolculuğu yapılabilir?

32,106
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin hangi döneminde uçak yolculuğu yapılabilir?

Gebeliğin her döneminde uçak yolculuğu yapılabilir ancak gebeliğin son dönemlerinde uçak yolculuğuna çıkılması hem annenin kendisine hem bebeğine hem de hava yolu firması açısından problem yaratabilir. Uçakta doğum yapılması pek istenen bir durum değildir.

Uçak yolculuğu için hamile kadınların doktorlarından onay ve "uçakla seyahatinde sakınca yoktur" raporu alması gerekmektedir. Bu raporun 28. haftaya kadar olan kısmında hiçbir havayolunun bunu istememesi gereklidir, ama her havayolu şirketinin bu konudaki politikası farklıdır. Bununla beraber anne adaylarının doktordan hem gideceği, hem de döneceği günler için ayrı ayrı 2 rapor alması gerekmektedir.

Gebeliğin ilk 3 ayında uçağa binilmez diye bir yasak asla yoktur. Uçakla seyahat en rahat yolculuk şeklidir. Ancak gebelikte çeşitli sağlık sorunları yaşayan ve doktoru tarafından yolculuk yapmaması gerektiği belirtilen hamileler hiçbir şekilde, hiçbir araçla yolculuk yapmamalıdır. Kanamalı düşük riski ve erken doğum riski olan veya daha önce çok düşük yapmış gebelerin doktorları tarafından yolculuk yapmaları önerilmez.

"Uçakla yolculuk yapmanın belli bir zamanı vardır" demek yanlış olur. Gebeliğin son ayı dışında, anne adayının seyahate herhangi bir sağlık engeli yoksa uçakla yolculuk yapılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat