Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelerde yüz bakımı nasıl olmalı?

1,389
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelerde yüz bakımı nasıl olmalı?

Hamilelik döneminde yapılacak yüz bakımında 3 basamak vardır. Temizleme, nemlendirme ve güneşten korunma. 

Hamilelik döneminde yüz temizliği çok önemlidir. Temizleme sırasında kullanılacak ürünlerin hamileliğe uygun ürünler olması gerekir. Anne adayı yağlı bir cilde sahipse bu cilde uygun jel şeklinde temizleyiciler, kuru bir cilde sahipse sabun içermeyen sindet denilen kokusuz ve parfümsüz temizleyiciler kullanılmalıdır. 

Alkali etkileri olmayan, sabun kalıntısı bırakmayan ve ciltte daha az tahriş yapan sindetler kolay ve çabuk durulanırlar ancak uzun vadede cildi kurutarak dermatolojik sorunlara yol açabilir ve derin temizlik sağladıklarından bazı durumlarda saç dökülmesine yol açabilirler. Bu nedenle kullanımı dengeli ve kısa süreli kullanılmalıdır.

Yüz temizlendikten sonra nemlendirme aşamasına geçilir. Anne adayları nemlendirici seçerken kokusuz, renksiz nemlendiricileri tercih etmelidir. İçeriğinde az kimyasal olan doğal nemlendiricileri tercih etmekte fayda vardır. Özellikle içeriğinde paraben olup olmadığına dikkat edilmelidir. 

Aynı şekilde anti-aging içerikli ürünler gebelik döneminde kullanılmamalıdır. Çünkü bu ürünlerin içeriğinde peptit, retinol, salisilik asit gibi maddeler bulunur. Soya ve bergamut içeriği olan nemlendiriciler de kullanılmamalıdır. Çünkü bu ürünler anne adayının cildinde lekelenmeye neden olabilir. Retinol içeriği de nadir de olsa fetusa zarar verebilir. 

Hamilelik döneminde anne adayının yüzünü güneşten koruması çok önemlidir. Güneş kremi seçerken kimyasal değil fiziksel filtre içeren ürünler tercih edilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat