Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelerde saç bakımı nasıl olmalı?

1,026
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelerde saç bakımı nasıl olmalı?

Hamilelikte saçlar genellikle hiç olmadığı kadar sağlıklı olur. Saçın dökülmesi azalır, saç telleri kalınlaşır. Saçlarının azlığından yakınan kadınlar hamileliklerinde genelde çok mutlu olurlar. 

Gebelikte saç problemi yaşayan gebeler ise saç bakımı yapmak istiyorlarsa, bu dönemde içtiği ilaçlara dikkat ettiği gibi, saç bakımı için kullandıkları kozmetik ürünlere dikkat etmelidir. Çok fazla parfüm ve renk katkısı bulunan kozmetik ürünler tercih etmemeliyiz. Çünkü kimyasal maddelerin ciltten emilerek bebeğe geçme riski bulunur.

Gebelikte şampuan kullanımı

Şampuanlarda bulunan sodyum lauryl sülfat (SLS) ve ftalat gibi içerikler fetüs üzerinde zararlı etkilere neden olabilir. Hayvan deneylerinde de bu durumun etkileri gösterilmiştir. Bu nedenle organik şampuanlar tercih edilmelidir. Ancak bunlara ulaşmak ya da maddi açıdan edinmek zor oluyorsa, en azından normal şampuan kullanımını azaltabiliriz. Gebelik döneminde saçları her gün yıkamaktan ziyade haftada 2-3 kere yıkayabilir, şampuanın saçta tutulduğu süreyi azaltabiliriz. Aynı zamanda saçlarımızı çok iyi durulamalıyız.

Gebelikte saçlarınız için krem kullanıyorsanız, saç kremi saçın sadece uçlarına sürülmeli, saç diplerine gelmesi engellenmelidir. 

Saçlar kuruysa ve bakım istiyorsa evde uygulayabilecek bir maske yapabilir. E vitamini, zeytinyağı ve B vitamini ampullerinden bakım yapılabilir, bu maskeyi 3-4 saat tutup durulayabiliriz.

Gebelikte saç bakımı için aynı zamanda doğal yağlardan yararlanabilir; susam, ceviz yağı gibi doğal besleyiciler kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat