Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler uzun süren yolculuklarda nelere dikkat etmeli?

1,433
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler uzun süren yolculuklarda nelere dikkat etmeli?

Hamile kadınların uzun yolculuklarda aynı pozisyonda çok uzun süre kalmamaları gerekir. Hamilelerin özellikle oturur pozisyonda uzun süre hareketsiz kalmaması tavsiye edilir. 

En fazla 1,5-2 saat aralıklarla hamileler hareket etmeli ve egzersiz hareketleriyle vücutlarını rahatlatmalı. 10-15 dakika süren egzersizler yapmak, tuvalet ihtiyacını gidermek, ayak ve bacakları hareket ettirmek, yolculuk sırasında hamilelere çok yardımcı olacaktır. Bu hareketleri yapmak, olası bir enfeksiyon tehlikesinin önüne geçmek, hamile kadının dolaşımını arttırmak, bebeğin perfüzyonunu ve oksijen almasını kolaylaştırmak için önemlidir. 

Uzun süren yolculuk sırasında hamile kadının sırt, boyun ve bel bölgeleri yastıklarla desteklenmelidir. Sıvı tüketimi ihmal edilmeyip, yolculuk sırasında bol miktarda su tüketilmelidir. Günde en az 2,5-3 litre arası su tüketmek, hamile kadınlara yardımcı olur.

Yolculuk esnasında hamile kadınlar kalori ve enerji ihtiyaçlarını karşılamak için küçük atıştırmalarla kendilerini ödüllendirmeli. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat