Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler tatil yolculuklarında hangi ulaşım aracını tercih etmeli?

892
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler tatil yolculuklarında hangi ulaşım aracını tercih etmeli?

Hamile kadınlar; uçak, araba, tren ve otobüsle seyahat edebilirler. Fakat gemi yolculuklarında daha temkinli olmaları beklenir çünkü gemi yolculukları hamileler için fazla önerilmez.

Tatil yolculuklarında seyahat süresince hamile kadınlar için önemli olan nokta, ani bir rahatsızlanmaya karşın kolay bir şekilde sağlık kuruluşuna ulaşabiliyor olmaktır. Bu yüzden gemi yolculukları yerine, otobüs, tren ve araba yolculukları hamile kadınlar tarafından daha fazla tercih edilmelidir. 

Tatil yolculukları sırasında hamile kadınların uzun süre hareketsiz kalmamaya dikkat etmesi gerekir. Günümüzde uçak yolculuklarında kabin basıncı sağlıklı bir şekilde ayarlanabildiği için hamileler için uçakla seyahat etme konusunda bir sorun yoktur. Fakat her koşulda hamilelerin 4 saatten fazla hareketsiz kalmamaları önerilir.

Hamile kadınlar 28. haftaya kadar her şekilde seyahat edebilir. Fakat 28. haftadan sonra doktor kontrolünde seyahat etmeleri daha uygun olur. 

Hamile nakil aracının hangi türü olursa olsun, hamile kadınların 1,5 - 2 saat aralıklarla mola vererek hareket etmesi önerilir. Eğer durup mola verme imkanı yoksa, hamileler seyahat ettikleri araç içerisinde  hareket halinde olmalıdır. Hamile kadınların kol, ayak, bacak egzersizlerini uygulaması ve gün içinde sıvı tüketimini arttırması ve genel olarak uzun süreli yolculuklardan kaçınması tavsiye edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat