Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler hangi sıklıkta pilates yapabilir?

26,288
kez izlendi
Puan: 3.69 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler hangi sıklıkta pilates yapabilir?

Hamilelik döneminizde vücudunuzdaki değişimi göz önünde bulundurarak, sağlıklı şekilde egzersiz yapmak ve vücut dengenizi sağlamak çok önemlidir. Tabii ki düşük riskiniz veya herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu durum geçerlidir. Bunun dışındaki riskli durumlarda doktorunuzun önereceği egzersizleri uygulamakta fayda var. Sağlıklı gebelik süreçlerinde ise, kolay bir hamilelik ve doğum için düzenli olarak egzersiz yapmakta fayda var.

Hamilelik döneminde anne adayları haftada 3 gün pilates yapabilir. Bir gün ara vererek haftada 3 gün pilates egzersizlerine katılabilirsiniz. Pilates egzersizlerinin 3 günden az olmamasına dikkat edilmelidir. 

Gebelik boyunca yapacağınız pilates süresi alacağınız verime göre değişir. Yapılan hareketler yavaş ve kontrollü olmalıdır. Aynı zamanda dinlenmeyi gerektirdiği için önerilen süre 1 saat 20 dakikadır. 

Hamilelik döneminde anne adayının düzenli bir şekilde pilates eğitimlerine katılması önemlidir. Düzenli yapılmayan pilates hareketlerinin anne adayına katkısı yoktur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat