Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler hangi sıklıkta cinsel ilişkiye girebilir?

447,185
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler hangi sıklıkta cinsel ilişkiye girebilir?

Hamilelikte cinsel ilişki sıklığı daha çok kadının ruhsal dünyasıyla alakalı. Yani kadın tabi ki hamile kaldıktan sonra ruhsal bazı etkiler nedeniyle veya fiziksel bazı etkiler nedeniyle cinsel yaşamdan soğuyabilir. Özellikle ilk 2 aylık dönemde ve son 2 aylık dönemde bunu sık görüyoruz.

Benzer bir şekilde erkekler de işte bebeklere zarar vereceğim korkusuyla, bebek bunu hisseder korkusuyla cinsel yaşamlarına ara verebilirler veya soğuyabilirler.

Ortalama olarak cinsel ilişki sıklığını söylemek gerekirse bu tamamıyla yaşla alakalı. 25 - 30 yaşında haftada 4 kez, 30 - 35'te bu haftada 3 kez, 35'ten sonra ise haftada 2'ye düşüyor belki.

Cinsel ilişki sıklığını çiftler karşılıklı belirler

Hamilelikte özellikle cinsel ilişki sayısını kısıtlamak diye bir şey yok. Kadının ve erkeğin kendini nasıl hissettiğine bağlı olarak bu devam edebilir.

Cinsel ilişkinin bebeğin gelişimine olumsuz bir etkisi yok. Çünkü bebek rahim içerisinde korunmuş durumda, rahim duvarı, amnios zarı ve amnios sıvısı onu koruyor, rahim ağzı da kapalı zaten.

Herhangi bir şekilde bebeğe ilişki esnasında temas etmek diye bir şey söz konusu olamaz. Eğer cinsel pozisyon iyi ayarlanmışsa, kadının karnına baskı olmayacak şekilde de ayarlanmışsa bebeğin bundan zarar görmesi mümkün değil.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat