Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler Gyrotonic egzersizleri yapabilir mi?

377
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler Gyrotonic egzersizleri yapabilir mi?

Hamileler gyrotonic egzersizleri yapabilir. Burada sadece gyrotonic için değil, diğer yoga ve pilates gibi farklı çalışmalar için de söyleyebiliriz ki, anne adayının hamile kalmadan önce egzersiz alışkanlığının olması büyük avantaj sağlar. 

Anne adayının hareketsiz bir yaşantısı varsa, hamileliğinin ilk 3 ayının sonunda başlaması tavsiye edilir. Çünkü vücut ilk 3 ayın içinde tüm enerjisini yeni bir oluşuma adapte olmak için kullanır. Hamileliğin ilk 3 ayında yapılan egzersizin herhangi bir zararı olmaz, ancak bulantı, kusma, şişlik, düşük gibi, kişiden kişiye göre farklılık gösteren bu değişimleri göz önünde bulundurursak spor alışkanlığı olmayan anne adayı adapte olması gereken bir süreci daha bu dönemde başlatmak yerine ilk 3 aylık dönemi geçip, 4. aydan itibaren egzersizlere başlaması tavsiye edilir. 

Hamilelik öncesinde anne adayı düzenli egzersiz yapıyorsa, hamile kaldığında da birinci aydan itibaren doğuma kadar Gyrotonic çalışmalarına katılabilir. Doğum öncesi ve sonrası dönem de bu egzersizlerin son derece faydası olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat