Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler cinsel ilişkiye girebilir mi?

20,453
kez izlendi
Puan: 3.55 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler cinsel ilişkiye girebilir mi?

Bebek bekleyen çiftler bebeğe zarar gelir endişesiyle cinsel ilişkiden kaçınır. Ancak bu zamana kadar kanıtlanmış herhangi bir zarar bulunmamaktadır. 

Hamileliğin ilk 3 ayında düşük tehlikesi olabileceği için cinsel ilişkiye girmek sakıncalı olabilir. Hamilelik döneminde cinsel ilişkiye girmenin zararı yoktur. Ancak hamileliğin ilk 3 ayında bebeğe mekanik bası yapılmayacak pozisyonlarda cinsel ilişki önerilir. Cinsel ilişki sırasında göğüs uçlarına fazla uyarı verilmemelidir. Çünkü bu durum hormonların salgılanmasıyla erken doğuma neden olabilir. 

Gebelik dönemi anne adayında çeşitli bedensel ve ruhsal değişikliklerin meydana geldiği bir dönemdir. Libido (cinsel arzu) bu değişikliklere göre gebeliğin bazı dönemlerinde azalabilir, bazı dönemlerinde normale dönebilir, hatta bazen artış gösterebilir. Libidodaki bu değişiklikler anne adayında oldukça belirgindir. Baba adayın da ise libido değişiklikleri genellikle hafiftir ya da hiç değişiklik gözlenmez.

Cinsel ilişkide sperm boşalmasıyla anne adayında kasılmalar söz konusuysa dışarı boşalma ya da prezervatif kullanımı uygulanabilir. 

Erken doğum riskinin olduğu durumlarda doktorunuz tarafından cinsel ilişkiye kısıtlama getirilmezse gebeliğin son 4 haftasına kadar cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat