Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kalmak istiyorum, neler yapmam gerekir?

17,699
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kalmak istiyorum, neler yapmam gerekir?

Bebek sahibi olabilmek için gerekli en önemli şey anne ve baba adaylarının sağlıklı birer yetişkin olmalarıdır. Çiftlerin çocuk sahibi olma isteklerinin yanı sıra sosyal olarak hazır olmaları gerekir.

Kadınların gebe kalıp kalamayacaklarını öğrenmeleri ve konu ile ilgili bilgi sahibi olmaları için mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurmaları tavsiye edilir. Uzman tarafından muayene edilen kadından birtakım tahliller istenir. Muayene edilen kadının eşinden ise aileden kaynaklı ya da daha önceden yaşanan problemler varsa bir ürolog tarafından muayenesi sağlanır.

Jinekolojik muayeneye gelen hastadan gebelik sırasında oluşabilecek herhangi bir problemi önlemek için rahim ağzı kanseri testi yapılır. Bunun yanı sıra hamile kalmak isteyen kadınlar muayene sırasında genel sağlık testlerine tabi tutulurlar. Muayeneye gelen kadınların geçirdiği enfeksiyonlar taranarak hamilelik dönemi sırasında bu enfeksiyonları geçirmemesi sağlanmaya çalışılır. Enfeksiyon testleri içerisinde Hepatit B taraması, kediden geçen enfeksiyon taramaları yapılarak hastanın gebe kalması yönünde tedaviler uygulanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat