Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kalmak istiyorum nasıl yiyecekler tüketmeliyim?

3,166
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kalmak istiyorum nasıl yiyecekler tüketmeliyim?

Hamile kalmak isteyenler sağlıklı yiyecekler yiyerek sağlıklı beslenmelilerdir. Protein, karbonhidrat ve vitaminlerin dengeli biçimde vücuda alınması hamilelik düşünen kadınlar için önemlidir. Bu besinleri gün içerisine yayarak tüketmek gerekir.


Hızlı gelişen yaşam şekli nedeniyle kahvaltı etmeden, öğlen besinlerini atıştırarak ve akşam yemeğinde ağır yiyecekler tüketerek günü geçiriyoruz. Hamilelik düşünen kadınların bu alışkanlıklarını tamamen değiştirmesi gerekir. Sağlıklı beslenmeye öncelik vererek en önemli besin olan kahvaltıya gereken özeni göstermeniz ve diğer öğünleri de sağlıklı tüketmeniz gerekir.

Gebelik öncesi düzenli bir şekilde karbonhidrat içeren besinler almak, vitamin eksikliklerini tamamlayacak besinler tüketmek gerekir. Özellikle koyu yeşil sebzelerde bulunan folik asit gebelik boyunca size oldukça fayda sağlayarak bebeğin gelişimini olumlu etkileyecektir. Aksi takdirde folik asit eksikliği yaşanan gebelikte bebeğin sakat doğma ihtimali söz konusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat