Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınların güneşlenmesinde sakınca var mıdır?

793
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadınların güneşlenmesinde sakınca var mıdır?

Hamilelik döneminde güneşlenmenin herhangi bir sakıncası bulunmuyor fakat anne adaylarının bazı koşulları yerine getirmesi gerekiyor. 

Hamile kadınların güneşin dik geldiği saatlerde kesinlikle güneşe çıkmaması tavsiye ediliyor. Güneş ışınlarının dik gelmediği saatlerde ise gebelerin yüksek koruma faktörlü kremleri kullanarak kendilerini güneşin zararlı ışınlarından korumaları gerekiyor. 

Hamile kadınların günlük sıvı tüketimine çok dikkat etmeleri ve normal zamanlardaki tüketim seviyesinden daha fazla sıvı tüketmeleri bekleniyor. Eğer 45 dakika güneşlenilecekse, mutlaka 1 saat kadar güneş almayan, serin bir yerde dinlenmeleri tavsiye ediliyor.

Hamilelik döneminde güneşlenme

Güneş ışınları sadece ultraviyole olarak değil, radyoaktif maddeler taşıması ve yayması sebebiyle de tehlike saçar. Bu nedenle hamile kadınlar güneş ışınlarının dik gelmediği saatlerde güneşlenmeli. 

Günlük hayatımızda da yürüyüş ve spor yaparken güneşin etkilerine maruz kalabiliriz.Bu dönemlerde de kendimizi güneşin yakıcı etkisinden koruyan ürünler kullanmayı unutmamamız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat