Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlar sandalet seçerken nelere dikkat etmeli?

817
kez izlendi
Puan: 2.52 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadınlar sandalet seçerken nelere dikkat etmeli?

Gebelik döneminde rahat ve ergonomik ayakkabılar tercih edilmelidir. İlerleyen gebelik aylarında ayaklarda ödem ve kilo alımı nedeniyle büyüme olur. Beraberinde eklemlerde ve kaslarda gevşemeler meydana gelir. Karın büyüdükçe vücudun denge merkezi yer değiştirir. Tüm bu değişikliklere uyum sağlamak için anne adayının ağırlığını tam olarak yere vermesini sağlayacak sandalet seçmesi gerekir. 

Yaz aylarında ayağın nefes almasını sağlayacak rahat ve açık ayakkabılar giyilebilir. Bantlı sandaletlerde az bantlı ve rahat olanlar tercih edilmelidir.

Ayağın şişmesi nedeniyle rahat etmeyi sağlayacak parmak arası terlikler seçilebilir.

Sandalet seçiminde bilekten bağcıklı olanlar tercih edilmelidir. Önü çiçekli, bağcığındaki klipslerle ayarlanabilir sandaletler de uygun seçimdir. Gün içinde ayaklar şişeceği için yarım numara büyük sandaletler alınabilir.

Gebelikte denge merkezi yer değiştireceği için yüksek topuklu ayakkabılar giyilmemelidir. Ayrıca yüksek topuklar eklem ağrılarına neden olur. Yüksek topuklu ayakkabılar yerine dolgu topuklu ayakkabılar giyilebilir. Bu ayakkabılar tabanı daha iyi kavradığı için daha dengeli yürümeyi sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat