Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlar pilatese hangi durumlarda ara vermeli?

7,653
kez izlendi
Puan: 3.12 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadınlar pilatese hangi durumlarda ara vermeli?

Hamilelik döneminizde sağlıklı şekilde egzersiz yapmak ve vücut dengenizi sağlamak çok önemlidir. Düşük riskiniz veya herhangi bir sağlık probleminiz yoksa bu durum geçerlidir. Bunun dışındaki riskli durumlarda sadece doktorunuzun önereceği egzersizleri uygulamakta fayda vardır. Sağlıklı gebelik süreçlerinde ise, kolay bir hamilelik ve doğum için düzenli olarak egzersiz yapmakta fayda var.

Hamilelerin pilates eğitimine başlamadan önce doktorlarından izin alması önemlidir. Eğer pilates hareketleri boyunca anne adayında geçmeyen ağrılar varsa egzersizlere son verilmelidir. Yine aynı şekilde kanama olması, kasıklarda normal hamilelik sürecinden farklı bir şekilde basınç hissedilmesi ve anne adayının hareketlerini etkiliyorsa pilates eğitimine mutlaka ara verilmelidir. 

Eğer bebeğin suyu geliyorsa pilatese kesinlikle ara verilmelidir. Bu durum her anne adayında yaşanabilir ve anne adayı bu durumda kendini suçlu hissetmemelidir. Eğer baş dönmesi, tansiyonda çok sık değişiklik oluyorsa egzersizler bırakılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat