Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlar neleri aşerebilir?

3,931
kez izlendi
Puan: 1.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadınlar neleri aşerebilir?

Aşerme genellikle gebelerde görülen bir durumdur. Herhangi bir maddenin, yiyeceğin ya da içeceğin zamansız ve şiddetli bir şekilde istenmesi aşermek olarak adlandırılır. Kadınlarda aşerme gebeliğin genellikle ilk 3 ayında görülür. 5. aydan sonra bu istek kaybolmaya başlar. 

Hamileler çok farklı yiyecek ya da içeceklere karşı aşırı istek duyabilirler. Aşerme vücudun o andaki isteklerine göre değişiklik gösterir. Vücutta tuz ihtiyacı varsa tuzlu yiyeceklere aşerilir, kalori ihtiyacı varsa tatlı yiyeceklere aşerilir. Kalsiyum ihtiyacı olan gebeler süte karşı aşırı istek duyabilir. C vitamini ihtiyacı olan gebeler meyve yeme ihtiyacı hisseder. Vücudun ihtiyaç duyduğu her şeye aşerilebilir. 

Geleneksel bir inanışa göre tuzlu ve acılı yiyeceklere aşerenlerin erkek çocuğu, tatlıya ve meyveye aşerenlerin kız çocuk doğuracağına dair inanışlar bilimsellikten uzaktır. Çünkü aşerme vücudun ihtiyacına göre farklılık gösterir. Tatlı yiyenin kızı, tuzlu yiyenin erkek çocuğu olacak diye bir gerçeklik yoktur. Aşerme sırasında vücudun ihtiyacına göre tuzlu ya da tatlı yiyecekler istenebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat