Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Haksız yere kapatılan web sitesi için tazminat davası nasıl açılır?

795
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Haksız yere kapatılan web sitesi için tazminat davası nasıl açılır?

Kanunumuzdaki en önemli eksiklerden bir tanesi haksız yere kapatılan web sitesi için ne yapılacağı ile ilgili düzenlemenin olmaması. Ceza mahkemeleri kanunu 141. maddesinde verilen bu tip koruma tedbirlerinin karşılığında ne tür cezaların uygulanacağı ve tazminat hükmü verilecek hususlar sayılmıştır ancak bunlar arasında 5651 sayılı yasa ile verilen erişim engelleme kararları da sayılmamakta. Ama buna rağmen, evet, idarenin verdiği bir karardır ve bu idarenin vermiş olduğu karar sebebiyle de itibarınız zarara uğramış olabilir. Bu noktada bu karar ile ilgili uğramış olduğunuz zarar gündeme getirilerek idari mahkemesine tam yargı davası açılması her zaman mümkündür. 

Özel mahkemelerin vermiş olduğu ihtiyati tedbir kararı nedeniyle sitemiz haksız yere erişime engellenmiş olabilir ve bu erişime engelleme nedeniyle bir maddi zarar gündeme gelmiş olabilir. Bu noktada, buna sebep olan kişi hakkında daha sonra haksız rekabet davası açılarak uğranan zararın tazmini her zaman mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat