Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hafıza kartı nedir?

23,212
kez izlendi
Puan: 4.42 / 5
Detaylı Açıklama

Hafıza kartı nedir?

Hafıza kartı eskiden kullandığımız filmlerin dijitaldeki versiyonu, yani dijital film diyebileceğimiz bir şeydir. Hafıza kartı her makinenin içinde bulunur. SD kart, SF kart, compact flash kart, multimedia kart gibi değişik formatları vardır.

Daha fazla fotoğraf için

Makinenin içine yerleştirdikten sonra görüntüyü kaydettiğimiz ortam hafıza kartlarımızdır. Küçük makinelerin genellikle hafıza kartları daha küçük olur. Daha büyük ve profesyonel makinelerin hafıza kartları daha büyük olur.

Hafıza kartının kapasitesi ne kadar büyük olursa içine o kadar fazla görüntü barındırır. 256 megabaytlık bir kart içinde ortalama 50 kare görüntü barındırabiliyorsa, 1 GB'lık bir kart içinde 200 kare görüntü barındırabilecektir.

Makinenizi bilgisayara bağlamayın

Hafıza kartındaki bilgiyi bilgisayara aktarmak için makineyi bilgisayara bağlamak her zaman iyi bir yöntem değildir. Bunun için farklı hafıza kartlarını okuyabilen hafıza kart okuyucular vardır.

Bunları direk makineye USB bağlantısından bağlayıp, yuvacıklara istediğimiz hafıza kartlarını yerleştirerek değişik makinelerdeki dijital görüntüleri, fotoğrafları bilgisayarımıza istediğimiz gibi rahatça aktarabiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat