Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hacamat nedir?

28,796
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hacamat nedir?

Hacamat, zararlı toksinleri, kanda birikmiş ve idrar, dışkı, terleme yoluyla atılamayan, pıhtılaşma eğilimini artıran ve mikro yapışıklıklara sebep olan maddeleri, şekli bozulmuş eskimiş kan hücrelerini, tortu ve toksinleri vakumlayarak vücuttan uzaklaştırma işlemidir. 


Hacamat çok uzun yıllardır uygulanan eski bir tedavi yöntemi. Günümüzde hijyenik koşullarda uzman hekimlerce yapılıyor. Hacamat tedavisi yapılırken hijyen çok önemli. Öncesinde kan testleri yapılması ve vücudun hangi bölgelerine uygulama yapılacağının belirlenmesi de önemli. Rastgele yapmak faydadan çok zarar verebiliyor. 

Hacamat yapılırken önce özel kupalarla kesilecek yerlere vakum uygulanıyor. Sonra bu bölgelerde özel tıbbi aletlerle küçük kesikler açılıyor. Bundan kesilen yere tekrar vakum uygulanıyor. Vakum işlemi, açılan kesiklerden kirli kanın akmasını sağlıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat