Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gyrotonic nasıl yapılır?

918
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gyrotonic nasıl yapılır?

Gyrotonic tersinde temel prensipler ve hareketler önce sandalye üzerinde öğretiliyor. Daha sonra Gyrotonic için kullanılan pulley tower aletine geçiyoruz. Pulley tower kişinin kol ve bacak uzunluğu, hareket genişliği, fiziksel kapasitesine göre ayarlanıyor ve çalışma başlıyor. Gyrotonic sistemde hareketler üç boyutlu olduğundan hareketler kişilere başlarda biraz karmaşık gelebiliyor. 3 boyutlu hareket derken şunu kastediyoruz: Vücut hem önden, hem yandan hem de enlemesine yaptığı hareketler 3 boyutlu hareket anlamına geliyor.

Örneğin, omurga açılma hareketini spiral yaparak, ardından bükülme hareketi de ekleyerek de devam ediyor. Bu başlarda ne kadar karmaşık gelse de egzersizlerin uç boyutlu olarak uygulanması, hareket kabiliyetinin gelişmesini, sinir sisteminin çok yönlü çalışmasından kaynaklı olarak kuvvetlenmesini sağlar.  

Gyrotonic'e yeni başlayan bir kişi için hareketler basitten karmaşığa doğru öğretiliyor. Sonraları nefesin hareketlerle birlikte nasıl senkronize kullanılacağından bahsediliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat