Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gyrotonic kimler için uygun bir egzersiz?

722
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gyrotonic kimler için uygun bir egzersiz?

Gyrotonic'i yaşı, fitness seviyesi ne olursa olsun herkes yapabilir. Öğrenciler arasında hareketsiz yaşam temposuna sahip kişiler; stres seviyesi yüksek, masabaşı çalışanlar mevcuttur. Bu kişiler Gyrotonic ile kas ve iskelet sistemini güçlendirirken aynı zamanda zihinsel ve bedensel olarak da ders sırasında dinlenebiliyorlar. İleri yaşlara sahip kişiler de hareketlerin daha sakin ve yavaş bir tempoda yapılmasından dolayı Gyrotonic'i tercih edebilirler. Aynı zamanda bu kişilerin aletlerin sağladığı konfor ve ergonomiden dolayı da daha rahat hareket edebiliyorlar. 

Gyrotonic, aynı zamanda profesyonel sporcular, dançılar için de ileri seviye egzersizler içerir. Gyrotonic'in sağladığı çok yönlü hareketlilik ile herhangi bir spor branşına özgü bir tekniği de geliştirmek mümkün. Örneğin yüzme branşında serbest stil tekniğini düşündüğünüzde kol ve bacak koordinasyonu, bununla beraber senkron nefes, hareketli uyum becerisini Gyrotonic ile geliştirmek mümkün. 

Tenis sporunda kullanılan servis tekniğini düşündüğümüzde, hareketin gövdeden başlayarak kola aktarılması sırasında geçen tüm aşamalar aynı ayrı bir bütün olarak çalışılabilir. Bunların dışında futbol, ata binmek, kürek gibi pek çok karmaşık tekniğe sahip sporlar da Gyrotonic metodu spor ile sporcunun gelişimine katkı sağlayacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat