Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güvenlik kamerası kullanmanın avantajları nelerdir?

1,404
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güvenlik kamerası kullanmanın avantajları nelerdir?

Çekim alanındaki görüntüyü ekrana aktaran ve kaydeden sistemin genel adıdır. İlgili kameralar, korunmasını istediğimiz yerleri, bir göz gibi kayıt ederek güvenliğimizi sağlamaktadır. Kamera sistemi montajının ardından görüntüyü belirli bir konuma iletmekte ve DVR ya da NVR dediğimiz cihazlara kayıt etmektedir.

Güvenlik kameraları işyerleri için, hırsızlara karşı güvenliğinizi sağlayacağı gibi, aynı zamanda çalışanlarınızın performansını değerlendirebilmeniz için de önem taşır. Kamera sistemi sayesinde gerçekten verimli çalışanlarla, verimsiz çalışanları ayırt edebilirsiniz.

Güvenlik kameralarının evler için ise bakıcı denetimi, sitelerde çevre güvenliği gibi konularda faydası olmaktadır.  

Dikkate alınması gereken konu; en ucuz kamera sistemi en iyi satın alma biçimi değildir. Bir diğer unutulmaması gereken önemli nokta, satın alınacak kamera sisteminin aynı zamanda beraberinde hizmet satın almasını da içermesidir.

Güvenlik kamera sistemi kurulumu konusunda öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenize uygun segmentte ürün araştırması yapmalısınız. Eğer kamera sistemi kurulumu yapılacak alan geniş ise mutlaka ön keşif yapılmalıdır.

Keşif sürecinde uygulaması gerekli olup olmadığı, kameraların görüş açısına bağlı olarak gece görüşü gerekip gerekmediği, arka ışık olup olmadığı, kayıt cihazının konulacağı lokasyon, buna bağlı olarak izleme yapılacak yerlere uzaklığı tespit edilmelidir. Tüm bu kamera sistemi önkeşif ayrıntıları ile artık aldığınız teklifleri en iyi şekilde değerlendirmeye hazırsınız. Bu noktada güvenlik kamera sistemi kuracak firmanın yerinde servis desteği olup olmadığı ve geçmiş iş tecrübelerine göre seçimi yapılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat