Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Günlük vajinal akıntı olması normal midir?

14,859
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Günlük vajinal akıntı olması normal midir?

Kadınlar sıklıkla vajinal akıntının normal olup olmadığı kaygısı taşır. Emin olun ki her kadında görülebilen vajinal şeffaf akıntı tamamıyla normaldir. Genital organlar tarafından üretilir ve vajinayı temizleyip nemlendirme özelliğine sahiptir. Her kadında beyaz, şeffaf akıntı görülebilir. Bu durum tıbbi olarak normal kabul edilir. 

Genellikle kadınlarda vajinal şeffaf akıntı düzenli olarak görülür. Vajinal akıntı beyaz veya şeffaf renkte olabilir. Günlük akıntılar, vajinal hormonal tablonun doğal seyrinde, floranın da sağlıklı olduğunun işaretidir. 

Günlük akıntıların vajinal enjeksiyonlara karşı koruyucu özelliği vardır ve bu akıntıların olması vücudumuzun sağlıklı olduğunun bir göstergesidir. Vajinal şeffaf akıntının şekli normal adet döngüsünün hormonal değişikliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin, yumurtlama dönemi, adet öncesi ve sonrası günlerde vajinal şeffaf akıntı miktarında artış olabilir. Ancak son derece sağlıklı olan bu vajinal akıntının her zamanki görüntüsü ve kokusu farklılaşırsa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat