Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Günlük ped nasıl kullanılır?

11,754
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Günlük ped nasıl kullanılır?

Günlük ped kullanılırken dikkat edilecekler

Günlük pedlerin vajinal enfeksiyonlara zemin hazırlayıp hazırlamadığı ve kadın sağlığına zararı olup olmadığı konusunda bizlere çok sık soru geliyor. Emin olun yapılmış pek çok bilimsel çalışmada günlük pedlerin enfeksiyonlara zemin hazırlamadığı ve vajinal florayı bozmadığı ortaya konmuştur. Günlük pedler şeffaf vajinal akıntıları emecek şekilde dizayn edilmişlerdir ve doğru kullanıldığında vajinal iritasyona neden olmazlar.

Günlük pedlerin ince ve emilebilen yüzeyi cildin kuru kalmasını ve genital bölgenin temiz olmasını sağlar. Bu pedler dermatolojik testlerden geçtiği için günlük kullanım için de son derece uygundur.

Günlük pedlerin kullanımı sadece normal vajinal şeffaf akıntılar için değildir. Özellikle spor yaparken vücudun ve genital bölgenin aşırı terlemesine karşı kullanılabilir. Veya yolculuklarda kişinin kendisini daha ferah hissetmesi için tercih edilebilir. Adet dönemi öncesi ve sonrasında da sıkça kullanılır. Ayrıca hamilelik döneminde artan akıntılar için günlük ped doğru kullanıldığında hayatı kolaylaştıran bir çözümdür.     

Günlük pedler hijyenik pedlere göre çok daha ince ve kanatsız olarak tasarlanır. Akıntı yoğunluğuna göre farklı boyutlarda günlük pedler vardır. Günlük akıntılar için en ince boyuttaki günlük pedi tercih edebilirsiniz.

Bu pedler doğru kullanıldığında herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Günlük ped değiştirme sıklığı kişiden kişiye göre değişebilir ancak ortalama 3-4 saati geçmemelidir.

Günlük pedler nefes alan yapıda oldukları ve pamuk oranı yüksek olarak üretildikleri için vajinanın florasını bozmazlar. 

Vajinal enfeksiyondan korunmak adına; genital bölgenin nemli kalmaması gerekir. Nemli kalırsa başta mantar olmak üzere diğer mikroorganizmaların büyümesine zemin hazırlar. Vajinal duş yapılmamalıdır. Dar giysilerden kaçınılmalıdır. Tuvalet sonrası temizlik önden arkaya yani vajinadan makata doğru yapılmalı, pamuklu iç çamaşırları kullanılmalıdır. Ve dermatolojik olarak test edilmiş günlük pedler güvenle tercih edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat