Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güney Ay düğümü nedir?

608
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güney Ay düğümü nedir?

Ay düğümleri matematiksel olarak hesaplanan noktalardır. Dünya'nın Güneş etrafındaki yörüngesi ekliptik ile Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesinin kesiştiği noktalardan oluşur. Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesi ekliptik ile Güney'de kesiştiği noktaya Güney Ay düğümü denir. Güney Ay düğümü ve Kuzey Ay düğümü birbirlerine karşılıklı 180 derece açı yapan iki zıt noktadır.

Güney Ay düğümü kadersel astrolojide ruhun daha önce deneyimlediği, alışık olduğu ve bildiği konuları ortaya koyarken, psikolojik astrolojide kişinin eğilimleri ve alışkanlıklarını gösterir. 

Ay düğümleri Batı astrolojisinde mitolojik olarak yer almayan tek öğedir. Sadece Hint mitolojisinde yer alır. Ejderha'nın kuyruğu, Ketu olarak adlandırılır. 

Güney Ay düğümü kişinin ruhsal olarak çekildiği nokta, bulunduğu burç ve ev konumu ile kişinin geçmiş hayatlarda deneyimlediği, alışık olduğu, bildiği, tanıdık olan bir noktadır. Fakat aynı zamanda onu bu hayatta ruhsal olarak geliştirmeyecek, ileri götürmeyecek, hatta belki geriletecek alanı gösterir.

Güney Ay düğümü kişinin haritasında hangi burçta yer alıyorsa, kişinin burcu veya yükselen burcu ne olursa olsun o burcun arkatipinin özelliklerini taşıyor veya o burcun özelliklerine kendini yakın hissediyor olabilir.

Örneğin Güney Ay düğümü Balık burcunda olan bir kişinin, Balık burcunun özellikleri olan ruhsallık, maneviyat, yaratıcılık gibi konulara doğal bir yeteneği olabilir.

Güney Ay düğümü kişinin ruhsal olarak daha önceden deneyimlediği ve alışık olduğu alan olduğu için çok rahat ve kolayca temasa geçtiği, fakat onu ileri götürmeyen, geri çeken bir noktadır. Kişi Kuzey Ay düğümüne geçerek, Kuzey Ay düğümünün enerjisini deneyimleyerek kendini geliştirebilir. 

Güney Ay düğümünüzü bulmak için öncelikle Kuzey Ay düğümünüzü bilmeniz gerekiyor. Kuzey Ay düğümüzü bulmak için Kuzey Ay düğümü hesaplaması nasıl yapılır? videomuzu izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat