Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneş kreminde faktör ne anlama gelir?

5,813
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güneş kreminde faktör ne anlama gelir?

Güneş koruyucu ürünlerdeki faktör numarası ürünün cildimizin güneşin altında ne kadar süre ve ne kadar şiddette yanmadan kalacağını gösterir. Örneğin 10 faktörlü bir ürün kullandığımızda yaklaşık 6 - 7 saat kadar cildimizi belli bir seviyede güneş yanığından korur. Cildimiz tümüyle doğal renginde kalmaz, kızarma yavaş yavaş gerçekleşir. 

30 ya da 50 faktörlü güneş koruyucu ürün kullandığımızda yaklaşık 3 saat kadar cildimiz doğal rengini korur. Bundan sonra ürünün koruma kuvveti hızla azalır. Yüksek faktörlü ürünleri gün içinde sık aralıklarla tekrarlamamız gerekir ki  cildimiz güneşten daha az etkilensin. Buna karşılık 10 - 15 faktörlü ürünleri ise sabah kullandığımızda öğleden sonraya doğru cildimizde yavaş yavaş renk değişimi gerçekleşir. 

Bulunduğumuz ortaya göre güneş kremi seçmeliyiz. Şehirde günlük yaşantıda 15 faktörlü ürünler kullanmak yeterlidir. Pek çok kozmetik üründe de bu koruma faktörüne rastlayabiliriz. Buna karşılık deniz kenarında veya yürüyüş sırasında kullanacağımız ürünler mutlaka 30 faktör olmalıdır. 

Özellikle yazın deniz tatili sırasında ilk bir kaç gün 30 faktörlü ürünler kullanarak cildimizi güneş ışınlarına alıştırmalıyız. Sonra daha düşük faktörlü ürünlere geçebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat