Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneş kremi nasıl olmalı?

4,039
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güneş kremi nasıl olmalı?

İdeal bir güneş kremi cildimizi açık havada güneşten koruyacak kapasitede olacağından, aynı zamanda zararlı serbest radikallerin gelişimini de önlemelidir. Bunları sağlayabilmesi için yeterli güneş koruma faktörüne sahip olmak gerekir. Kullanımı da kolay olmalıdır. Kolay sürüldüğü gibi sürdükten sonra kişiyi rahatsız edebilecek bir dokuya sahip olmamalıdır. 

Güneş kremleri, yüz kremleri ve vücuda sürülen kremler vardır. Özellikle yüzümüzü korumak için aldığımız güneş kremlerinin cildimizi bozacak, sivilce yapacak bir yapıda olmamasına dikkat etmeliyiz. Cilt yapımıza uygun ürünleri tercih etmeliyiz. Eğer kişinin cilt yapısı kuru ise daha koyu kıvamlı, besleyici ürünleri tercih etmek doğru olur. Eğer cilt yağlı ve çok terliyorsa daha hafif losyon veya sprey tarzı ürünler kullanım kolaylığı sağlar. 

Güneş kremleri sadece deniz kıyısında değil dağda, yürüyüşte ve şehir içinde de kullanılmalıdır. Bu yüzden kremlerin şehir içinde kullanılan ürünlerin kapatıcı özelliğe sahip olmaları beklenir. Günümüzde renk tonuna göre farklı seçenekler vardır. Suya dayanıklı ürünler de bu anlamda tercih edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat