Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneş kremi nasıl kullanılır?

15,526
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güneş kremi nasıl kullanılır?

Güneş kremleri, koruyucu ürünler kullanım amacına uygun olmalıdır. Eğer şehir içinde günlük yaşantımızda kullanmak amacıyla bir ürün tercih ediyorsak bu ürünü öncelikle yüzümüz için alırız. Bu durumda cilt yapımıza uygun bir krem tercih etmeliyiz. 

Eğer cilt yağlı ve çok terliyorsa daha hafif losyon veya sprey tarzı ürünler kullanım kolaylığı sağlar. Buna karşılık eğer kişinin cilt yapısı kuru ise daha koyu kıvamlı, besleyici ürünleri tercih etmek doğru olur. Cildimizde lekeler varsa kapatıcı özelliği olan renkli ürünlerden faydalanabiliriz. 

Bunların dışında sahilde bulunacaksak bütün vücudumuz için kullanacağımız losyon tarzı ürünlerle, sprey tarzı ürünlerden faydalanabiliriz. Bu aşamayı geçtikten sonra en önemli unsur ise güneş kremini doğru zamanda doğru şekilde sürmektir. 

Bunun temel kuralı ise kremi güneşe çıkmadan 25 - 30 dakika önce uygulamaktır. Bu ürünleri güneş altında sürmek etkilerini azaltacaktır. Güneş yanığı da bu nedenle yükselir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat