Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneş kremi denize girmeden önce mi sürülür?

17,996
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güneş kremi denize girmeden önce mi sürülür?

Güneş kremleri temel olarak güneşe çıkmadan 20 - 25 dakika önce sürülmelidir. Burada dikkat etmemiz gereken nokta güneş kremlerinin etkinlik açısından 2 temel gruba ayrılmasıdır. Özellikle kimyasal yoldan etkili olan güneş kremleri 20 dakikadan sonra etkinlik göstermeye başlayacaklarından denize girmeden hemen önce sürmek gecikmeli bir etkiye neden olur. 

Bu durum güneş yanığı olma riskini arttırır. Günümüzde güneş koruyucu ürünlerin bir kısmı suya ve terlemeye dayanıklı olarak lanse edilip piyasaya sürülmekle birlikte bu özelliğe çok da fazla güvenmemekte fayda vardır. Denizden çıktıktan sonra ya da duş aldıktan sonra güneş koruyucu sürmeyi tekrarlamakta fayda vardır.

Güneş koruyucunun üstündeki faktör numarası ne kadar yüksekse koruma etkinliği o kadar yüksektir. Etkinlik süresi ise daha kısadır. 30 ve daha yüksek faktörlü ürünleri 2 - 3 saatte bir tekrar sürmek gerekir. Bu ürünleri günde 3 kere sürmek tam bir koruyuculuk sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat