Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gripte günlük su tüketimi nasıl olmalı?

1,193
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gripte günlük su tüketimi nasıl olmalı?

Grip olduğumuzda vücut direncini artırmak için yeterli su tüketimi önemlidir. Su, vücudun en çok gereksinim duyduğu besin öğesidir. Yeterli sıvı almak özellikle mevsim geçişlerinde vücut direncini yükselterek gripten korunmamızı sağlar. 


Günlük olarak 2- 2.5 litre (8- 12 bardak) su tüketimi, sağlıklı yaşam için ideal ölçü olarak kabul edilir. Yeterli su alımı sadece vücut direncini artırmakla da kalmaz aynı zamanda besinlerin sindirimi, emilimi ve taşınması, artık maddelerin vücuttan idrarla atılması, vücut ısısının denetimi, elektrolitlerin taşınması için önemlidir. 

Vücuttaki %10 sıvı kaybı ile susadığımızı anlarız, sıvı miktarının % 20 azalması hayati risk oluşturur. Yemek öncesi, sonrası, sırası fark etmez önemli olan yeterli miktarda su tüketilmesidir. Sade su içemiyorsanız içine C vitamini kaynağı limon, mandalina, portakal, çilek, elma, tarçın çubuğu ve taze nane ekleyerek aromalandırabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat