Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Grip ve alerjisi olanlarda tuzlu su kullanımının faydaları nelerdir?

47,012
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Grip ve alerjisi olanlarda tuzlu su kullanımının faydaları nelerdir?

Grip ve alerjisi olan hastalarda tuzlu su kullanımının bir çok faydası bulunur. Burun içerisine tuzlu su damlatılmasının iyileşmeyi farklı mekanizmalarla hızlandırdığı bilinir. Özellikle viral üst solunum yolu enfeksiyonu olan küçük çocukların burnun içinde akıntı varken burnuna tuzlu su damlatıldığında iyileşmenin hızlandığı görülmektedir. Burada tuzlu suyun burun içerisinde temizlenme sisteminde mikrop oluşumunu azalttığı görülmektedir. 

Alerjik hastalarda burun içerisine uygulanacak sprey öncesinde tuzlu su damlatmak ilacın etkisini arttırır. Düzenli olarak tuzlu su yapan alerjik hastalarda burun içerisindeki alerjen konsantrasyon azalacağından  atağın şiddeti ve atak sıklığı azalabilmektedir. 

Özellikle alerjisinin olduğu bir ortamda çalışmak zorunda olan hastalarda, işyerinde düzenli tuzlu su yapılmasının tuzlu su haricindeki alerji tedavisinde kullanılan ve farklı yan etkileri bulunan ilaçlara ihtiyacı azalttığı düşünülür. Herhangi bir alerji veya üst solunum yolu enfeksiyonu olmasa bile burun içerisine tuzlu su damlatmak sağlık açısından önemlidir.   

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat