Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Grip olanlar ne tür yiyeceklerden uzak durmalı?

5,446
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Grip olanlar ne tür yiyeceklerden uzak durmalı?

Grip olan kişiler başta şeker ve kafein tüketiminden uzak durmalılardır. kısa süren bir rahatlık, geçici bir neşe ve enerji verebilir. Ancak etkileri geçtikten sonra kişi kendini daha kötü, daha yorgun hissedebilir bu nedenle özellikle mevsim geçişlerinde fazla şeker ve tatlı, pasta, kek, kurabiye, beyaz pirinç gibi basit karbonhidratları aynı zamanda kafein tüketimine dikkat edilmelidir.  


Yine çok yağlı, fast food olarak tabir edebileceğimiz yiyecekler, kızartmalar, çok soslu ve kremalı yemekleri, margarin, tereyağ gibi doymuş yağlar tüketilmesi de uygun değildir. Hazır besinlerden, işlenmiş ve yoğun katkı maddesi içeren besinlerden uzak durulmalıdır.

Alkol, asitli ve gazlı içecekler, çay, kahve içmek yerine bitki ve meyve çayları veya C vitamini yönünden zengin olan kuşburnu çayı tercih edilebilir. Kilo problemi yoksa taze sıkılmış meyve suları tercih edilebilir. Bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için her gün ve her öğün, 5 besin grubu olan süt grubu, et grubu, ekmek, sebze ve meyve grubundan tüketilmelidirler.  Özellikle vücut direncini artırmak için günde en az 5-6 porsiyon taze sebze ve meyve tüketilmesi gereklidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat