Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Grip olan kişi nasıl beslenmeli?

1,774
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Grip olan kişi nasıl beslenmeli?

Grip olan kişiler özellikle antioksidan içeriği yüksek olan besinleri tercih etmelidirler. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için özellikle antioksidan olarak da görev yapan A, C ve E vitaminlerinden yeteri kadar almak gerekir. Bu vitaminler bağışıklık sistemimizi güçlendirerek tüm hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı sağlar. 


Bu nedenle günlük beslenmemizde besin seçiminde çeşitlilik sağlamak sağlıklı beslenme için temeldir. Bağışıklığı güçlendirmek ve bir an önce iyileşmek için her gün, her öğün, 5 besin grubu olan süt grubu, et grubu, ekmek, sebze ve meyve grubundan yeterli miktarlarda tüketilmesi gerekir. 

Soğan ve sarımsak öğünlerde bolca tercih edilebilir. Sebze ve meyve grubu her renkten ve çeşitli olmalıdır ancak özellikle C vitamini kaynakları daha çok tüketilmelidir.  Tahıl olarak; tam tahıllar, bulgur, esmer pirinç, kinoa, yulaf tercih edilebilir. Protein olarak süt, probiyotik yoğurt, peynir, kefir, yumurta, balık, tavuk, et tüketimi bağışıklığın güçlenmesini sağlayacaktır. Kefir, başlı başına en güçlü bağışıklık artırıcı içecekler arasındadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat