Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gözde uçuk nasıl geçer?

30,598
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Gözde uçuk nasıl geçer?

Gözde uçuk enfeksiyonu tip 1 herpes dediğimiz uçuk virüsünün meydana getirdiği göz çevresindeki deriyi de etkileyen, göz kapakları, alt ve üst göz bölgesi, göze yakın deri, kaş üzeri, kaş içi, göz bebeğini ve renki kısmı da tutan bir seyirde ilerler. Gözde meydana gelen uçuk fonksiyonlarının tedavisi vücut açısından çok önemlidir. 


Göz bölgesindeki uçuklar, diğer bölgelerde oluşan uçuklara nazaran daha dikkatli tedavi edilmesi gereken bir bölgedir. Gözde meydana gelen uçuklar gözde yara meydana getirerek körlük, görme kaybı gibi sorunlar oluşturabilir. Bu bölgede meydana gelen uçuk enfeksiyonlarının tedavisinde mutlak suretle ya bir dermatolog ya da göz doktoruna gidilmeli ve antiviral denen ilaçlarla tedavi yapılmalıdır. 

Göz uçuğu tedavisinde kullanılacak ilaçların dozu kişinin kilosuna ve bağışıklık sistemine göre değişiklik gösterebilir. Göz içine sürülen uçuğu yok eden merhem ve pomadlar da vardır. Göz derisinde de herhangi bir uçuk yarası varsa epitelizan etkili yani deriyi güçlendiren ilaçlar kullanılabilir. Kişinin bağışıklık sisteminde herhangi bir zayıflama veya kusur varsa mutlaka bağışıklık sistemini güçlendirici multivitaminler, ekinezya, betaglükan gibi desteklerden faydalanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat