Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz yanılması nedir?

4,238
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz yanılması nedir?

Hayatta her şeyi görmek çok önemlidir. Karşımıza gelen bir objeyi görerek tanımak bir çok işlem gerektirir. Objenin tanınması gelen görüntünün gözün arkasına ulaşması, oradan beyne yansıması, beyinde işlenip ne olduğunun hafıza merkezlerinden geri çağrılması ve cismin tanımlanması şeklinde gerçekleşir. 

Bütün cisimlerin asıl rengi siyahtır. Nesnelerin üzerine ışık vurdukça ışığın yansımasına bağlı olarak renkler meydana gelir. Renkler birbirlerinin içine geçerek oluşur. Kırmızı, sarı ve mavi olmak üzere 3 ana renk vardır. Diğer bütün renkler bu 3 rengin karışımından oluşur. Bu renklerin karışımı, atmosferin yoğunluğu ve ışığın geliş açısı nesnelerin farklı şekillerde görülmesine yol açar. Buna göz yanılması denir. 

Göz yanılsaması her an yaşanabilecek bir durum değildir. Göz yanılsaması olması için ortamda birtakım değişiklikler olması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat