Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz kanseri neden olur?

1,337
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz kanseri neden olur?

Göz kanseri nedenleri vücuttaki kanser nedenleri ile paraleldir. Radyasyona ya da kimyasal maddelere maruz kalmak, aşırı alkol ve sigara tüketimi, uzun süre boyunca ultraviyole ışınlarına, güneşe çok fazla maruz kalmak, göz dokularında yavaş yavaş bozulmaya ve kanserli hücre oluşumuna neden olabilir. Özellikle sigara tüketimi sadece akciğer kanserini değil, vücuttaki diğer kanserlerin oluşma riskini de artırır. Bu gibi nedenle göz kapaklarında ve göz içi dokularda kanser ortaya çıkabilir.

Göz kapağı cildinde yara ve bu yara tekrarlıyor, tedaviye rağmen hemen geçmiyorsa, ülserleşiyorsa, bunun da basit bir çıban ya da yara değil, kanserli doku olabileceği akla gelmelidir. 

Gözde kanser nedenleri sadece göz dokularındaki kanser değildir. Gözde kanser, vücudun başka dokularında olan karaciğer, akciğer, kolon gibi kanserlerin de göz içerine yayılarak metastaz yapması ile de oluşabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat