Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz kanseri belirtileri nelerdir?

6,929
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz kanseri belirtileri nelerdir?

Gözdeki kanser belirtileri başladığı yere göre değişir. Göz kapağı kanseri ise eğer, göz kapağında iyileşmeyen yaralar, küçük küçük yaralar ya da ülserasyon gibi belirtiler ortaya çıkar ve bunlar yavaş yavaş büyümeye başlar. Göz kapağında iyileşmeye yaralar, kanamalar varsa ve bunlar zamanla büyüyorsa, bir kanser riski söz konusu demektir. Uzun yıllar, örneğin 10 yıldır sabit duran bir kitle varsa, o durumda biz kanseri düşünmeyeceğiz tabii ki.

Gözün etrafındaki dokularda da bir renk değişikliği ya da kitle birikimi varsa, bir karnabahar gibi bir kitle söz konusu ise bu durumda kitlenin büyümesini takip ederiz ve şüphelendiğimiz durumda da biyopsi yaparız. Bunların bize verdiği rahatsızlıklar bizi çok rahatsız etmez. Daha çok görüntü olarak can sıkıcıdırlar. Kimi zaman da gözde batma şikayeti yapabilirler. Ancak bariz bir ağrı ya da sızı yapmazlar. 

Gözün içerisindeki kanserler kendisini çok belli etmez. 

Göz bebeğinin normalde siyah bir rengi vardır. Bu siyah renkte beyazlaşma varsa ya da içerisinde bir gölge varsa, özellikle bebeklerde retinablastoma dediğimiz bir kanser, yetişkinlerde de cilt kanseri olan malign melanom akla gelir. 

Kişide görmede azalma, gözde kayma, şaşılık olabilir. Bu daha çok bebeklerde görülebilir ve bu belirtileri çok ciddiye almak gerekir. Bebeği sadece bir pediatristin görmesi yetmez, aynı zamanda göz doktorunun da değerlendirmesi şarttır. 

Bebeklerde göz kanseri belirtileri
- Gözde şaşılık
- Görmede azalma
- Göz bebeğinde leke oluşumu

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat