Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz anjiyosu nasıl yapılır?

102,789
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Göz anjiyosu nasıl yapılır?

Göz içindeki damarları incelemek amacıyla yapılan göz dibi anjiyosu işlemi yapılırken öncelikle kişinin sağlıklı olması gerekir. 
Herhangi bir vücut rahatsızlığı olmayan hastanın vücuduna koldan uygulanan bir iğne aracılığı ile boyalı bir madde verilir. Bu madde ışığı yansıtma özelliği olan bir maddedir. 

Hastaya damardan verilen madde bütün vücudu dolaşır ve dolaşım esnasında gözden de geçer. Bu esnada hastanın göz bebeği büyütülmüş olur. Vücuda verilen boyalı madde, atardamara geldiği anda gözün fotoğrafları çekilir. Kanın toplardamarlardan geçişi gözlemlenerek göz içindeki bu dolaşım esnasında damarlardan sızdırma olup olmadığı ve damar yapılarında bir bozukluk olup olmadığı tespit edilir. 

Vücuda verilen ışığı yansıtıcı madde bir süre sonra vücuttan atılır ve damar duvarında birikinti halinde kalır. Göz bu durumdayken yeniden fotoğrafları çekilir ve işlem sonlanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat