Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gömlek nasıl katlanır?

70,181
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Gömlek nasıl katlanır?

Gömlek katlarken amacınız onu rafta uzun süre şekli bozulmadan saklamak ise, en uygunu onu ütüledikten hemen sonra katlayarak şekil vermektir.

Yeni ütülediğiniz gömleğinizi tüm düğmelerini ilikleyin. Sırt kısmı size bakacak şekilde düz bir zeminin üzerine yatırın. Tüm yüzeyini elinizle iyice düzleyin ve katlamaya başlayın.

Önce omuzdan birkaç parmak kalınlığında bir parçayı sırta doğru katlayın. Diğer omzu da aynı şekilde katlayın. Şimdi katlı kısımların yanında kalan kolları da ters yöne doğru katlayın ve elinizle katlı kısımları iyice düzeltin.

Omuz ve kollarını katladığınız gömleği kendinize doğru çevirin. Gömleğin alt kısmından tutun ve toplam uzunluğun yaklaşık üçte birine denk gelecek hizaya kadar yukarı doğru katlayın. Daha sonra yakasından tutarak alttaki kat yerinin hizasına gelecek şekilde tekrar katlayın. Gömleğiniz rafta saklanmaya hazır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat